Online Hesap Açın

Dünyanın Önde Gelen Şirketlerine Ortak Olun!

Hisse Senetleri

Küresel ölçekte dünyanın birçok noktasında faaliyetlerine devam eden şirketlere ait hisse senetleridir.

Yatırım saatleri, ilgili hisse senedinin kota olduğu borsanın işlem gördüğü saat aralıklarıdır. Özellikle son zamanlarda öne çıkan FacebookAppleAmazonNetflixGoogle ve Tesla gibi şirketlerin yanı sıra gelişime açık olan ve değer yaratan birçok şirkete de yatırım fırsatı sunulmaktadır.

Borsa Yatırım Fonları (ETF)

İçerisinde oluşturulmuş varlık sınıfına veya sektöre ait şirketlere bir sepet aracılığı ile yatırım fırsatı sunar. Sepet içerisinde bulunan ürünler sadece bir sektöre ait hisse senetlerinden ayrı olarak, değerli metaller, petrole dayalı ürünler, tarımsal gıdalar, tahviller ve dövizler dahi olabilir.

Son yıllarda, küresel ölçekte yatırımcılar tarafından giderek artan oranda talep gören borsa yatırım fonları; riski azaltmada ve alternatif getiri fırsatları sunmakta öne çıkmaktadır.

Uluslararası Vadeli İşlemler

Uluslararası piyasalarda işlem gören ve standartlaştırılmış yatırım araçları olan vadeli sözleşmeler, dayanak varlık olarak birçok ürün üzerine oluşturulabilir. Öyle ki, hisse senetleri, endeksler, emtialar, tahviller ve pariteler üzerine yazılabilir.

Ürün çeşitliliği bakımından Chicago Mercantile ExchangeChicago Board of Trade ve EUREX gibi vadeli piyasalara ulaşma imkanı tanınır. Vadeli sözleşmeler özellikle, riskini minimize etmek isteyen risk yöneticileri, spekülatörler ve arbitrajcılar tarafından tercih edilmektedir. Vadeli sözleşmelere ait kontratlar, kota olduğu borsanın çalışma saatleri arasında alınıp satılabilir.

Opsiyonlar

Türev ürünlerden biri olan opsiyonlar, yatırımcısına prim tutarı karşılığında dayanak varlığı alma ya da satma hakkı veren yatırım araçlarıdır.

Opsiyon sözleşmesine tabi olan dayanak varlık; hisse senedi, endeks, emtia, tahvil ve pariteler olabilir. Dünyanın önde gelen opsiyon piyasalarında yatırımcılar, risklerini hedge edebilir ve farklı opsiyon stratejileri ile sayesinde getirilerini de artırabilirler.