02-1150x500
02-1080x1080-logosuz

Online Hesap Açın

Özel Emirler ile Aklınız Portföyünüzde Kalmasın!

Özel Emirler İnfo Yatırım'da!

Özel emirler, yatırım piyasalarında her seansta değişen günlük işlem fiyatları gözetilerek yapılan hisse senedi, vadeli işlem kontratlarında alış ve satış işlemleridir. Özel emir, bir hisse senedinin veya vadeli işlem kontratlarının fiyat ve zaman kıstasına uyduğu hâllerde devreye alınarak işleme açılmış olur.

Özel Emirlerin Kullanım Amacı;

Özel emirlerin amacı, yatırımcıların günlük piyasaları kontrol etmesine gerek olmadan stratejik kararlarını önceden tasarlaması ve bu stratejilerine göre emirlerini hazırlamasıdır. Yatırımcının portföyünde bulunan hisse senetleri, vadeli işlem kontratlarının alış ve satışları piyasa fiyatlarına göre değerlendirilir ve istenilen düzeye ulaştığında özel emir çalışmaya başlar.

İnfo Yatırım'da Bulunan Özel Emirler;
  • Kar Al - Zarar Durdur
  • Süreli Emir
  • Hareketli Zarar Durdur
  • Parçalı Alım Emri
  • Şartlı Özel Emir
  • Biri Diğerini İptal Eden Emirler
Kar Al - Zarar Durdur;
İsterseniz hisse/vadeli kontrat alım yaparken, isterseniz portföyünüzde bulunan bir hisse/vadeli kontrat için kar al ve/veya zarar durdur seviyesi belirleyerek emir girişi yapabilirsiniz. Piyasa beklentinize göre kar al - zarar durdur seviyenizi belirleyebilirsiniz.
 
Süreli Emir;
Süreli emir ile tavan taban fiyat kısıtlaması olmadan istediğiniz fiyat seviyesi için geçerli
emir girişi yapabilirsiniz. Girilen emir belirlediğiniz süre boyunca gerçekleşene kadar her gün aktiftir ve
fiyat marj dahilinde (tavan taban fiyat aralığında) olduğunda iletilir. Süreli emirler limit emir
olarak girilir
 
Haraketli Zarar Durdur;
Hisse Senedi ya da Vadeli işlemlerinizde sizler için kar al seviyesini günceller, fiyatların çok sert düştüğü piyasalarda sizlerin belirlediği oranda düşüşlerden en az şekilde etkilenmenizi sağlar.
 
Parçalı Alım Emri;
Hisse senedi , Vadeli işlemlerinizde Alış ya da satış yapmak istiyorsunuz. Ancak hisse senedi, Vadeli işlemlerinizde dayanak varlık veya hisse senedi fiyatındaki gün içi oynaklıktan etkilenmek istemiyorsunuz. Parçalı emir ile emirlerinizi eşit zaman aralıklarında göndererek piyasada gerçekleşen fiyat ortalamasına yakın bir fiyattan işlem gerçekleştirebilirsiniz.
 
  • Forma girilen bilgilerin doğruluğundan hiçbir şekilde İnfo Yatırım sorumlu değildir.
  • Hatalı, yanlış ve/veya eksik bilgi ile doldurulan bilgiler sebebi ile, formu dolduran kişi ödül ve/veya hediye kazanmış olsa dahi, hatalı/yanlış bilgilerden dolayı ödül veya hediyeyi alamamasından İnfo Yatırım sorumlu değildir.
  • Bu forma girilen bilgilerin doğruluğu ve eksiksiz olması, cevap vererek formu dolduran kişinin sorumluluğunda olup, İnfo Yatırım’ın bu konuda sorumluluğu olmadığını baştan kabul, beyan ve taahhüt eder.